Z kim mam porozmawiać o moich problemach?

Witam .Jestem osobą samotną mam 57 lat mężczyzną .- powiem dosyć namiętną. Miałem taki okres czasu że potrafiłem wytrzymać bez masturbacji 3, 4 lata . Niestety w obawie przed grzechem był taki okres że nie chciał mi stawać członek i nawet poprzez masturbowanie nic z tego nie było . Mam problem czasem raz na dwa lub trzy miesiące lub więcej kochałem się z kobietą na tzw telefon i wszystko było w porządku lecz póżniej pozostaje ogromne poczucie winy że nie zachowałem czystości - sorry ale z tego się spowiadam i z kim mam o tym porozmawiać .Niektórzy księża potrafią to zrozumieć inni nie za bardzo czuję się po tym co powiedzieli jakbym kogoś zamordował . Nie wiem z kim o tym porozmawiać z psychologiem . seksuologiem , psychiatrą . Nie jestem święty czasem także upadam.

Dzień dobry,
Doradzałabym Panu wizytę u psychologa seksuologa, gdyż jedno nie wyklucza drugiego i seksuologami są przeważnie lekarze lub psycholodzy posiadający dodatkowe uprawnienia w tym zakresie. Podejrzewam, że nie tylko Pan ma takie trudności i polecałabym próbę częściowego chociażby rozgraniczenia sfery religijnej oraz seksualnej. Potrzeby seksualne są czymś naturalnym dla człowieka i nie warto potępiać siebie za problemy związane z frustracją seksualną. Sądzę, że seksuolog mógłby naprawdę Panu pomóc i to dobrze, że zadał Pan to pytanie w tym miejscu. Mam nadzieję, że kontakt ze specjalistą przyniesie Panu ulgę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/