Z mężem mamy różną grupę krwi - czy urodzę zdrowe dziecko?

Witam!
Od 8 miesięcy starałam się o dziecko i udało się, cieszyłam się strasznie, jednak poroniłam w 6 tygodniu i jest mi z tego powodu bardzo smutno. Okazało się, że przyczyną tego mógł być konflikt serologiczny, ponieważ moja grupa krwi to ABRh- a mojego męża 0RhD+, wiec mamy konflikt. Dostałam w szpitalu zastrzyk immunoglobulinę.
Mam takie pytanie: po jakim czasie od poronienia mogę znów starać się o dziecko i jaką mam pewność, że urodzi się zdrowe, skoro mamy konflikt? Czy powinniśmy mieć w ogóle dzieci? Dodam, że w mojej rodzinie kobieta miała z mężem konflikt i miała troje dzieci, dwóch bliźniaków 31 lat i dziewczynę 29 lat i te dzieci z konfliktu po prostu nie urosły i kuleją. Czy teraz medycyna zapobiega takim przypadkom? Bardzo proszę o poradę, bo teraz wyładowuje złość na mężu mówiąc, że żałuję iż go poślubiłam, a wcale tak nie jest. Jednak w nerwach czasem za dużo się mówi.
Proszę o szczerą odpowiedź. Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Bardzo mi przykro z powodu utraconej ciąży. Niemiłe wspomnienia nie są jednak przeciwwskazaniem do ponownego podjęcia starań o dziecko. Jeżeli jest Pani osobą zdrową kolejne próby poczęcia może Pani rozpocząć już za 3 miesiące. Jest to optymalny, minimalny czas jaki organizm potrzebuje do regeneracji po poprzedniej ciąży.

Różny czynnik Rh nie stanowi przeciwwskazań do posiadania potomstwa. Ciąża co prawda wymaga szczególnej opieki i kontroli, ale w dzisiejszej dobie zdecydowana większość ciąż kończy się sukcesem a dzieci rodzą się zdrowe.

Wspomina Pani, że po poronieniu dostała zastrzyk z immunoglobuliną. To dobrze. Takie postępowanie służy profilaktyce wystąpienia konfilktu w kolejnej ciąży. Niezależnie od tego w następnych ciążach będzie miała Pani cyklicznie wykonywane badania kontrolne, które pozwolą wdrożyć odpowiednie leczenie w momencie, gdy tylko zacznie wzrastać liczba przeciwciał.

Więcej informacji na temat konfiltu serologicznego znajdzie Pani na http://parenting.pl/portal/konflikt-serologiczny.

Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam