Z testów wynika, że mam ciężką depresję. Czy to możliwe?

Wiele ostatnio czytam na temat depresji, rozwiązałam nawet test, z którego wynika, że mam ciężką depresję, jednak często miewam śmiech i zadowolenie co raczej nie jest objawem "ciężkiej depresji". Mam 14 lat, codziennie dużo czasu spędzam na świeżym powietrzu, ponieważ chodzę wszędzie pieszo, ze względu, że mieszkam daleko od miasta. Ciągle chce mi się spać. Zaczyna robić się to już męczące. Od jakiegoś czasu (od około 4 miesięcy) chodzę spać najwcześniej jak mogę, około 19 (gdy pozwala mi na to ilość nauki do szkoły) kładę się spać, wstaję o 6/7, a czuję jakbym w ogóle nie spała. W weekend od 19 do 10, a nadal czuję się senna, ale nie mogę zasnąć (tylko w weekend). W szkole wciąż podsypiam, nie mogę skupić się na lekcjach. Nawet teraz (godz. 16) chce mi się potwornie spać. Do tego często płaczę z byle powodu, denerwuję się na innych, jestem rozdrażniona i łatwo mnie rozzłościć. Ciągle krzyczę na wszystkich bez powodu, a do tego wciąż boli mnie głowa. Od rana aż po popołudnie. Trudno mi się skupić. Proszę o pomoc, chciałabym czasem wytrwać do 22 nie idąc spać :) Marcelina.

Witam!

Testy zamieszczone w internecie mają jedynie charakter informacyjny, nie można na ich podstawie diagnozować choroby.
Opisane przez Ciebie dolegliwości nie wskazują na depresję, tym bardziej ciężką. Jest to raczej wynik okresu dojrzewania. Wkraczasz w czas wielkich zmian - dotykają one zarówno ciała, jak i umysłu. Senność może być spowodowana intensywnym wzrostem i rozwojem. Warto, żebyś spała tyle, ile potrzebuje tego Twój organizm, gdyż sen działa regeneracyjni. Zachęcam Cię do dowiedzenia się więcej na temat zmian zachodzących w czasie dojrzewania. Może wtedy nie będziesz odczuwała lęku przed jego objawami i będziesz potrafiła sprawniej radzić sobie z trudnymi objawami (m.in. z wahaniami nastroju, wybuchami agresji, itp).
Jeżeli jednak uważasz, że Twoje dolegliwości związane są z rozwojem zaburzeń psychicznych, to powinnaś skonsultować się z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam