Za dużo tłuszczu na klatce piersiowej u nastolatka

Witam. Niedługo kończę 18 lat, mam 187 cm wzrostu i ważę około 90kg. Po dwumiesięcznej przerwie chcę wrócić na dietę. Z moją sylwetką jest pewien problem - mianowicie mam za dużo tłuszczu na klatce piersiowej co skutkuje "męskimi" piersiami (bo męskie one raczej nie są). Z tym problemem walczę już prawie rok, lecz tłuszcz nie ubywa. Mogę liczyć na jakieś porady dot. diety i ćwiczeń, które mogą pomóc mi schudnąć i zrzucić owe piersi ? Jestem skłonny do zapisania się na siłownię :) Pozdrawiam

Dzień dobry,

problem z nadmierną tkanką tłuszczową na klatce piersiowej może być związany z nieprawidłową gospodarką hormonalną Pana organizmu.

Warto skonsultować się z lekarze i wykonać badania krwi w tym kierunku.

Jeżeli chodzi o dietę i ćwiczenia- nie ma diety, która zagwarantuje Pan redukcję tkanki tłuszczowej właśnie z tej okolicy. Jednakże, jeżeli ma Pan faktycznie nadmiar tkanki tłuszczowej to warto zastosować właściwą dietę redukującą, którą pomoże Panu zbilansować dietetyk. Ćwiczenia fizyczne pomogą Panu uzyskać szybciej zamierzony efekt.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam,
dieta oczywiście jak najbardziej. Ale proszę wpierw rozważyć wizytę u lekarza - czasami zdarza się tak, że gruczoły piersiowe (głównie powodu zaburzeń hormonalnych ) nadmiernie rozwijają się u mężczyzn. Taki stan nazywa się ginekomastią. Jeśli problem ten dotknął Pana, dieta nie będzie do końca skuteczna (tłuszczyku ubędzie, ale pozostanie rozrośnięty gruczoł).

Na stronie mojej poradni trwa konkurs - do wygrania pakiet konsultacji (również on-line). Zapraszam do udziału.
https://www.facebook.com/poradnialubczyk/