Za grube uda i brzuch: jaka dieta dla 14-latki?

Witam. Mam 14 lat, wzrost 169 cm i ważę 57/58 kg. Naprawdę potrzebuję schudnąć. Mam za grube uda, niepłaski brzuch i po prostu, nie podobam się sobie. Chciałabym schudnąć około 10 kg. Mieszkam w Anglii i nie uprawiam sportów, mam w-f 1 w tygodniu i szczerze mówiąc jest to irytujące. Nie jem fast foodów, przyznam, że jem nawet sporo słodyczy oraz jem nieregularnie (przed szkołą jakieś śniadanie, w szkole jakiś owoc, bo przeważnie kanapek nie chce mi się jeść, od razu jak wracam ze szkoły jem obiad - zupa i jakieś drugie danie, a kolację to okazyjnie, dużo podjadam między posiłkami). Dni spędzam praktycznie przed komputerem, telewizją lub czasami pogram na pianinie. Chciałabym dostać jakiś dzienny jadłospis i może jakieś rady jak skutecznie stracić tłuszcz / wagę. Może jakąś rozpiskę dnia itd. Byłabym wdzięczna za porady :D

14 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoja masa ciała na siatkach centylowych dla BMI wskazuje na normę. Naprawdę nie powinnaś się przejmować i martwić tym, że możesz mieć nadwagę. Jesteś w wieku dojrzewania, dlatego powinnaś dbać o zdrowe odżywianie i regularnie uprawiać sport.

Równie ważna jest aktywność fizyczna, która szczególnie w Twoim wieku odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś ćwiczyć, co najmniej 30-40 minut 3 razy w tygodniu. Twój plan jest prawidłowy.

Pozdrawiam.