Za i przeciw operacji zeza u 5-latki

Witam. Moja 5-letnia córka ma zeza zbieżnego.Odkąd skończyła rok nosi okulary.Wada jest ok 5 na oko lewe i ok 3.5 oko prawe.Jeździmy na dzień dzisiejszy do 6 już okulisty i 2 z nich mówiło o operacji w celu korekty zeza a pozostali są przeciwni.Proszę powiedzieć o co chodzi w takich operacjach i o wszystkich za i przeciw bo słyszałam że takie operacje wykonuje się u dzieci przed ukończeniem 6 roku życia, a jak dotąd każdy dotychczasowy specjalista mówił co innego

Lek. Tomasz Budlewski

Powiem tak ilu specjalistów tyle opinii. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Sądzę, że operacja być może szybciej spowodowałaby efekt niż leczenie zachowawcze, ale czy do końca jest lepsza. Nie powiedziałbym. Proponuję udać się do okulisty. Po badaniu będzie można zalecić najbardziej odpowiednie postępowanie.