Za jaki czas powtórzyć biopsję?

Dzień dobry.Mam 24 lata i wykryto u mnie guzek na prawym płacie tarczycy 17x11 mm.Usg wskazało jednorodny normochromatyczny obraz.Biopsja miałem przeprowadzons ale jest do powtórki poniewaz wynik wskazał ele morfotyczne krwi.Za jaki czas powtórzyć biopsje? I czy może to być guzek złośliwy?

Lek. Paweł Szadkowski

Lekarz oceniający wynik biopsji powinien zalecić czas powtórnego badania, gdyż zależy to od kategorii w systemie bethesda opisanej zmiany i od Pana objawów. Zazwyczaj biopsję powtarza się od 3-12 miesięcy.