Za małe CRL :(

17.04.2010r. miałam robione usg i błagam o pomoc. Termin ostatniej miesiączki: 1.04.2010r. czyli 6 tydz i 4 dni ciąży ... w czasie badania. Na usg (dopochwowe) widać było czynność serca, ale CRL wynosiło tylko 0,37 cm (3,7 mm). Miesiączki regularne, termin ost. mies. pewny.

Czy jest możliwe, że wszystko jest ok a mniejszy zarodek "nadrobi" zaległości? Czy jest dolna granica dla takiego wieku ciąży?
Błagam o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Proszę być spokojną. Wynik takiego pomiaru może różnić się w zależności od aparatu i wykonującego badanie (szczególnie w tak wczesnej ciąży). Wartość, którą Pani podała, nie odbiega istotnie od normy. Proszę spokojnie odczekać do kolejnego badania USG. Najprawdopodobniej ponowny pomiar całkowicie Panią uspokoi.
Pozdrawiam serdecznie!