Za mało lukocytów i podwyższone limfocyty

Jestem mężczyzną, mam lat 25. Proszę o interpretację wyników badań, bo lekarz ogólny nic w tych wynikach nie widzi. U hematologa nie byłem, ponieważ czeka się kilka miesięcy na wizytę. W kwietniu i czerwcu 2010 r. robiłem morfologię krwi i miałem za mało leukocytów 3,6, natomiast po dzisiejszym badaniu 23.08.10 mam leukocytow 4,1. Ale nurtuje mnie jedna rzecz - a dokladnie w rozmazie mam podwyższone limfocyty 54%. Poniżej przedstawię wyniki krwi z czerwca i z 23.07.10. Wynik morfologii z 29.06.2010: leukocyty 3,6 erytrocyty 4,9 hemoglobina 14,6 hematokryt 42 MCV 86 MCH 30 MCHC 35,0 plytki krwi 228 limfocyty 36% inne (Eo,Bazo,Mono) 11% neutrofilie 53% limfocyty# 1,3 tys/ul inne (Eo,Bazo,Mono)# 0,4 tys/ul neutrofilie# 1,90 tys/ul RDW-CV 13% PDW 11 fl MPV 9,60 fl P-LCR 23 % Wyniki z 23.07.10 Morfologia leukocyty 4,1 erytrocyty 4,89 hemoglobina 14,2 hematokryt 42,5 MCV 86,9 MCH 29 MCHC 33,4 RDW 14,5 plytki krwi 214 ROZMAZ segmentowane 40 kwasochlonne 2 LIMFOCYTY 54 monocyty 4 OB 2

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. W ramach porady internetowej lekarz nie ma możliwości zebrania wywiadu, poznania dolegliwości, na które uskarża się pacjent, nie może go też zbadać. Bez tych informacji pełna i trafna interpretacja wyników nie jest możliwa. Doradzamy skonsultować wyniki badań z lekarzem, który zlecił ich wykonanie.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl