Za szybko przyjęta tabletka przy dobrym zastosowaniu

Witam, jestem w trzecim tygodniu brania tabletek, w tę niedzielę (25.04.) wezmę 21 tabletkę i skończę blister. Wczoraj przyjęłam normalnie tabletkę po godzinie 20.00, a dziś z roztargnienia już rano (po 13 h) zażyłam kolejną tabletkę, którą winna wziąć dziś dopiero wieczorem. (Rano zażywam żelazo i przez przypadek wzięłam jeszcze antykoncepcyjną). Co powinnam zrobić? Czy ewentualnie odliczyć naście godzin i przyjąć piątkową tabletkę dziś w nocy? Proszę o pomoc, pierwszy raz mi się tak zdarzyło (wszystkie tabletki pozostałe brałam normalnie, o dobrej, wieczornej, porze). Z góry dziękuję za fachową i szybką pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Radzę przyjąć kolejną tabletkę o tej porze, o której przyjęła Pani tę ostatnią i tak już postępować. Innymi słowy, zmienić godzinę połykania tabletek na stałe już na ranną.

Pozdrawiam serdecznie!