Za wcześnie wzięłam tabletkę. Kiedy antykoncepcja będzie zapewniona?

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Czekałam na pierwszy dzień miesiączki, zaczęłam plamić, blisko tego terminu, miałam dostać miesiączki. Wzięłam pierwszą tabletkę i plamie dalej, okresu brak. Czy od następnego opakowania będę już normalnie zabezpieczona? Wiem, że na ulotce jest napisane, że 2-5 dnia trzeba się dodatkowo zabezpieczać, ale u mnie to było przed 1. dniem. Przynajmniej ja tak to rozumiem. Teraz dokończyć brać tabletki, a w następnym cyklu już będzie dobrze?

Redakcja abcZdrowie

Skoro nie ma Pani pewności, że rozpoczęła opakowanie w pierwszym dniu cyklu to przez pierwszych 7 dni zalecane jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Proszę mieć także na uwadze, że zastosowane tabletki antykoncepcyjne mogą zmienić długość i obfitość miesiączki.