Za wcześnie zażyłam ostatnią tabletkę - co z przerwą?

Od dłuższego czasu przyjmuje tabletki. Zazwyczaj biorę je o godzinie 21 jednak w sylwestra pomyliłam się i zażyłam jedną o godz. 01:00 01 stycznia (tę którą powinnam przyjąć o 21:00 31 grudnia). Rano po przebudzeniu zapomniałam, że zażyłam tę tabletkę i wzięłam kolejną ok 09:00 rano a powinnam zażyć ją tego samego dnia, ale o 21 była to ostatnia tabletka z blistra. kiedy powinnam rozpocząć przyjmowanie następnego opakowania, żeby zachować skuteczność antykoncepcji?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Myślę, że dla całkowitej pewności warto potraktować ostatnią tabletkę jako uzupełniającą z poprzedniego dnia. Przy takim założeniu przerwę należy skrócić o 1 dzień, a właściwie uznać, że 1 stycznia był pierwszym dniem 7dniowej przerwy. Proszę zatem przypilnować, by nowe opakowanie zacząć w ósmym dniu jej trwania, tak by przerwa nie trwała 7 dni.
Pozdrawiam