Mężczyzna , 20 lat Witam, podam wyniki krwi całkowitej odchylające od normy: GRA 1,7(2.0-8.0), MON 12,3(2-10), GRA 42,4(50-80), HGB 11,5 (12-18), HTC34,5(36-54),MCV 63,2(80-98), MCH21,1(27-34),RDW 19,6 (10-16). Reszta w normie. Dodam, iż leukocyty, limfocyty w normie, wręcz idealne. OB wynosi 2. Płytki krwi również idealne. Dlaczego więc mam za dużo monocytów, i za mało granulocytów? Czy może to oznaczać białaczkę? Dodam, iż takie wyniki mam od dłuższego czasu. Pozdrawiam
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy glukozy może dać wiele informacji o tym, co dzieje się wewnątrz organizmu, a nawet co może się stać (np.
  • Poziom leukocytów – Test poziomu leukocytów to badanie krwi wykonywane w celu pomiaru ilości białych krwinek. Leukocyty pomagają w zwalczaniu zakażeń, nazywane są one niekiedy białymi krwinkami. Istnieje 5 głównych typów leukocytów: bazofile, eozynofile, limfocyty, monocyty, neutrofile.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Morfologia krwi - zastosowanie, normy, interpretacja

OB - przebieg badania, normy, interpretacja

OB, czyli tzw. odczyn Biernackiego jest bardzo prostym i ogólnodostępnym badaniem pozwalającym na ocenę stanu naszego zdrowia. Jednocześnie OB jest niestety mało precyzyjne. Badanie OB polega na oszacowaniu stężenia określonych białek we krwi oraz cech...