Zaawansowane zamiany zwyrodnieniowe i wytwórcze kręgosłupa

Zaawansowane zamiany zwyrodnieniowe i wytwórcze , również w stawach międzykręgowych i uncovertebralnych ze zwężeniami tarcz międzykręgowych C5/C6/C7 w całości oraz C4/5 w części przedniej - spondyloza . Nadmierne rozwinięte wyrostki poprzeczne kręgu C7 Mam takie pytanie czy dolegliwości jakie mam mogą być spowodowane zmianami w kręgosłupie szyjnym , zawroty głowy , chwilowy brak czucia w rękach , drętwienie połowy twarzy Nie mogę mieć wykonanego NMR z uwagi na płytkę w żuchwie .
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Witam,
zawroty głowy często połączone są z problemami z kręgosłupem szyjnym.
Fakt wystąpienia spondylozy świadczy o uszkodzeniu łuku kręgu więc musi Pani zadbać o swój kręgosłup ponieważ może to prowadzić do większej patologii.
Leczeniem może zająć się wykwalifikowany fizjoterapeuta. Warto pójść na jedną wizytę i przekonać się czy jest w stanie zmniejszyć objawy.

pozdrawiam serdecznie
Konrad Skrzat

0

W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup, tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty