Zaawansowany stan zapalny jamy ustnej i zębów a ryzyko wystąpienia sepsy

mam zaawansowany stan zapalny jamy ustnej i wiele zębów do wyrwania oraz mnóstwo kamienia nazębnego .jestem zatem w grupie ryzyka zachorowania na zakażenie krwi.od 2 dni mam wysypkę na skórze która mnie bardzo piecze.czy słuszne są moje obawy że to może być pierwszy objaw że jestem bliska dostania sepsy i moje drugie pytanie czy zatem usunięcie kamienia bo wtedy krew z brudem pojdzie do krwiobiegu jest bezpieczne skoro mam dużo bakteri w okolicach zębów

Proszę być dobrej myśli. Absolutnie nie ma pani pierwszych objawów sepsy, która jest chorobą ciężką i co najważniejsze nagłą. Skoro wiadomo już, że trzeba zrobić porządek w jamie ustnej to proszę zgłosić się do dobrego stomatologa i niech czyni swoją powinność :). Nie ma obaw, że zabiegi stomatologiczne wywołają sepsę. Wprost przeciwnie. Z każdym zabiegiem stomatologicznym będzie pani zdrowsza.