Ząb na granicy leczenia kanałowego

Witam! We wtorek byłam u stomatologa, który zerwał mi starą plombę i okazało się, że ząb jest na granicy leczenia kanałowego. Na razie dentystka założyła mi izolację i nową plombę, ale od tej pory ząb dalej lekko boli przy nacisku, a do tego czuję, że napuchło mi dziąsło dość nisko pod zębem i cały czas pulsuje. Karmię piersią więc nic nie mogę stosować, a i trudno mi znowu znaleźć czas na kolejną wizytę. Czy to jakieś zapalenie dziąsła, czy ten sam ząb trzeba znów otworzyć?

Witam,
z opisu Pani dolegliwości obawiam się, że leczonym zębie było na tyle blisko nerwu iż mimo prób uniknięcia leczenie kanałowego przez panią doktor - konieczne będzie jednak leczenie kanałowe (kolejna wizyta - cały zabieg możliwy jest na jednej wizycie - ale to zależy od pani doktor)-jednak zęba należy zbadać na żywotność i ocenić w badaniu stomatologicznym.