Zabawa w gryzienie i bicie u niespełna 3-letniego dziecka

moj syn ma 2 lata i 10 miesiecy jestem samotnie wychowujacym ojcem zona nas zostawila oprocz pracy (8 godzin ) reszte czasu spedzam caly czas z synem non stop zabawy nawet jak musze sie zajac bierzacymi obowiazkami to robi je wszystkie ze mna np.rozpakowanie zakupow odkurzanie itp wszystko razem to np. jak sie ze zlosci to mnie bije a czesto tez uwielbia zabawe gryzienie mnie zwlaszcza po twarzy i to mocno ze az mam slad i bol jest niemozliwy jak reagowac tlumaczenie stanie w kacie nie dziala

Okazuje się, że gryzienie i bicie nie jest zabawa i słusznie.Należy wyprzedzać jego ruch i blokować, żeby dobrze było rozumiane-blokować tzn. uniemożliwiać przez przytrzymanie krótkie dziecka w bezruchu, ale tez zamianę tej formy komunikacji dziecka na zmianę kierunku ruchu /bujanie, skakanie, turlanie po dywanie z dociskiem/.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Bardzo dobrze, że tak wszystko róbcie razem gdyż wtedy dziecko wiele może się nauczyć i rozwijać swoje umiejętności. Na zachowania agresywne trzeba reagować od razu i stanowczo. Nie godzić się na nie i jasno dać to do zrozumienia np brakiem swojej uwagi i zaniechaniu robienia czegoś dalej razem
parę pare minut.
Pozdrawiam AM