Zabawy intymne z kolegą w dzieciństwie i wyrzuty sumienia

Zabawy intymne jako dziecko z mlodszym kolego i kolezanko obwiniam sie ze jestem pedofilem jakims zboczencem ale ja tego ylem sam dzieckiem mialem 12 lat a minelo juz 13 lat od tych zabaw cierpie na fobie spoleczna i schizofrenie ja nie wiedzialem co robie myslalem ze to zabawa prosze mi pomóc mam 25 lat juz nie wytrzymuje chcem sie zabic teraz sie tego brzydze ale ja bylem dzieckiem bojee ze to sie wyda i wszyscy beda sie ze mnie smieli i beda chcieli mni skrzywdzic ja sam bylem dzieckiem
25 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę nie obwiniać się o to co zdarzyło się w dzieciństwie. Nikt nie uzna Pan za ''zboczeńca". Polecałbym jednak konsultację z psychiatrą, ponieważ możliwe iż konieczna jest modyfikacja leczenia, o ile jakiekolwiek Pan stosuje na wspomniane choroby.

Witam. Jeśli byliście rówieśnikami to takie zachowania są nawet naturalne i powszechne, że dzieci dojrzewają i chcą eksplorować swoją seksualność. Chyba, że czuje Pan, ze pociagają seksualnie Pana dzieci to już inna sprawa. Poza tym może być tak, że to wynik urojeń spowodowanych schizofrenią, o której Pan pisze. Jakkolwiek jest, to nie jest powód aby odbierać sobie życie, tylko zająć się tym razem ze specjalistą- psychoterapeutą.
Magdalena Brabec

Szanowny Panie,
zabawy seksualne między dziećmi są normą i dotyczą bardzo wielu osób. Wiąże się to z ciekawością związaną z seksualnością, a we wczesnych etapach dojrzewania - z działalnością hormonów. W opisanym przez Pana przypadku nie możemy mówić o pedofilii. Pedofilia to wyłączne zainteresowanie dziećmi, jako obiektami seksualnymi, obecne u osób dorosłych - a Pan wówczas sam był dzieckiem. Opisywane przez Pana zachowanie zalicza się do normy rozwojowej.