Zabezpieczenie a tabletki antykoncepcyjne

Jeśli tabletki antykoncepcyjne zaczęłam brać 8 dnia po okresie to antykoncepcja ta działa dopiero od następnego opakowania ale następne opakowanie mam zacząć pierwszego dnia okresu czy dopiero po 7 dniowej przerwie zacząć i wtedy od tej pierwszej tabletki następnego opakowania jestem zabezpieczona... ???

Aleksander Ropielewski

Tabletki należy zacząć najpóźniej w 2-3 dniu okresu, dlatego sugeruję kontynuację terapii i nie stosowanie 7 dniowej przerwy.