Zabezpieczenie przed ciążą u 50-latki

Od śmierci męza tj.od 4 lat nie współżylam.Mam 50 lat od 3,5 roku nie mam miesiączki i od tego też czasu stosuję plastry Systen Conti.Przeprowadziłam badania FHS - 37,03 LH- 14,0 Estradiol -66,0 .Mam pytanie czy to jest już menopauza.Chciałabym podjąc współżycie czy muszę się jakoś zabezpieczac przed ciążą?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki rzeczywiście wydają się potwierdzać menopauzę. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.