Zabezpieczony stosunek przerywany a możliwość ciąży

Witam. Mam pytanie odnośnie seksu z zabezpieczeniem. Wraz z moją dziewczyną uprawiamy seks z prezerwatywą + wyciągnięcie członka zanim dojdę. Zawsze uprawialiśmy seks w ten sposób, nigdy nam się nie zdarzyło odbiec od tego sposobu. Dziewczyna powiedziała mi, że okres spóźnia jej się 7 dni. Mam pytanie czy to normalne u kobiety i jaka jest szansa zajścia w ciążę. Podczas stosunku zawsze zwracałem uwagę na stan prezerwatywy i nigdy nie była uszkodzona ani się nie zsuneła ale wątpliwości zawsze są.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest znikome, aczkolwiek istnieje. Opóźnienie miesiączki u kobiety, która dotychczas regularnie miesiączkowała, zdecydowanie nie jest naturalne. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Jeśli wynik będzie negatywny a krwawienie się nie pojawi, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.