Zabieg ablacji i kardiowersji a arytmia

Dzień dobry. Mam pytanie od połowy grudnia męczę się z arytmia serca. Leżałam przeszlo dwa tygodnie w szpitalu . Niestety nie moga mi nic pomóc. Próbowali zmiany leku .W końcu zalecili zabieg ablacji. Mam pytanie czy lepsza dla mnie byłaby ablacja czy kardiwersja . Nadmieniam że mam stymulator a rozpoznano u mnie napadowy częstoskurcz nadkomorowy,napadowe trzepotanie i migotanie przedsionków,niewydolność serca w przebiegu tachyarytmii,łagodna/umiarkowana niedomykalność trójdzielna.

Renata GrzechociĹska

Ablacja jest zabiegiem, który na stałe usuwa ogniska niemiarowości natomiast kardiowersja jest bardziej leczeniem objawowym.