Zabieg chirurgiczny trzeciego migdałka u 4-letniego dziecka

Witam u mojego 4 letniego syna wykryto przerost trzeciego migdałka. pozostałe dwa tez sa duze i mają być przycięte. czy taki zabieg bedzie wykonany w znieczuleniu ogólnym? czy moje dziecko może stracić mowę po zabiegu? u mojej kolezanki tak się stało.

U Twojej koleżanki nic takiego się nie stało to bujda! Głos jest w krtani. a nie w gardle. usuń trzeci migdałek, nie męcz dziecka. z podcięciem migdałków podniebiennych mozna poczekać. Czasami wystarczy usunąć trzeci.