Mężczyzna , 38 lat Witam. Jestem po operacji fistulotomi (przetoki prosta miedzyzwieraczowa) . Layout i hemostaza. Operacja była 3 dni temu i juz wypadł mi drugi opatrunek. Z rany wydostaje się kał i dziś było odrobinę ropy. Czy to normalne? Jakich komplikacji mogę się spodziewać i na co uważać aby ładnie się goiło ? Jakie jest prawdopodobieństwo nawrotu? Mam nasiadowki z nadmanganianu, Octenisept, lactulosa i argosulfan po laserze . Pozdrawiam i dziękuję
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksander Ropielewski 79
Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
Edytuj odpowiedź

Takie objayw mogą występować i nie muszą być niepokojące. Wszystko zależy od stanu miejscowego, Dopiero po ocenie rany podczas badania mógłbym to stwierdzić jednoznacznie. W przyadku wątpliwości prosze skontaktować się z lekarzem operującym.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Leki – Lekiem określa się każdą substancję wprowadzaną do organizmu w celu uzyskania określonego efektu terapeutycznego lub zapobiegania chorobie. Pojęciem leki określa się zarówno preparaty pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego oraz substancje stosowane w celach diagnostycznych (np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Zapalenie jelit - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie, profilaktyka

Krew z odbytu - przyczyny, leczenie, powikłania

Krew z odbytu to jeden z objawów, który powinien nas niepokoić. Najczęściej jednak krew pojawiająca się w odbycie, jest problemem wstydliwym i go lekceważymy. Jakie mogą być przyczyny pojawienia się krwi w odbycie? Na jakie choroby wskazuje ten objaw?...