Zabieg histeroskopii i wynik badania histopatologii

Witam. Dwa tygodnie temu miałam zabieg histeroskopi podczas którego został usunięty polip endometrialny. Dziś odebralas wyniki histopatologii Niestety wizytę kontrolną mam dopiero 15.04. Wpisałam wynik w Google, ale to co znalazłam to tylko stany przedrakowe. Mam prośbę o interpretacje i wyjaśnienie wyniku badania. Cytuje : Duży polip endometrialny oraz fragmenty polipowatego endometrium o cechach fazy pośredniej. W polipie oznaki prostego rozrostu gruczołowego bez atypii. Z góry dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Rozrost bez atypii jest z jednym z rodzajów stanu przedrakowego ale w najmniejszym stopniu przechodzacym w stan nowotworowy. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.

Usunięto polip endometrialny oraz fragmenty endometrium o cechach rozrostu prostego bez atypii.
Proszę skontaktować się z ginekologiem w celu omówienia dalszego postępowania (leki hormonalne)