Zabieg krzywej przegrody nosowej u 9-latka

Witam jestem mamą 9 latka , piszę ponieważ mam pytanie czy u takich dzieci jest wykonywany zabieg przegrody nosowej dodam , że syn ma skrzywiona przegrodę nosowa , do tego syn jest alergikiem i bardzo często mamy infekcje syn ma cały czas otwarta buzie i już problemy ze zgryzem . Proszę o pomoc .

Przegrodę z reguły operujemy u dzieci po zakończonym okresie wzrostu ciała. U Twojego dziecka trzeba szybko usunąć po prostu trzeci migdałek i zając się wadą zgryzu. Jeszcze trochę i będzie za późno na wszystko. Śpiesz się.