Zabieg laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego a miesiączka

Czy podczas miesiączki mogę mieć wykonany zabieg laparoskopowego usuniecia woreczka żółciowego?operacja wypadnie mi na 3 dzień okresu,krwawienie mam wtedy bardzo skąpe.Byłam się pytać ordynatora chirurgii czy nie trzeba operacji przełożyć,ale kazał mi przyjść.Czy to jednak na pewno jest bezpieczne?

Przeciwwskazaniem względnym do tego zabiegu jest krwawienie miesiączkowe. Decyzję czy można operować podejmuje chirurg operator. Skoro ordynator wie o krwawieniu miesiączkowym w tym okresie i zgodził się na zabieg, więc proszę na ten zabieg się zgłosić.

Lek. Tomasz Stawski

Szanowna Pani - jak najbardziej może być Pani operowana.
Gdyby był to większy zabieg, na pweno operator przesunąłby termin.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

jak najbardziej zgadzam się z decyzją ordynatora. Jeśli tylko nie jest to dla Pani duży dyskomfort, obecnie uznaje się, że miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do wykonania operacji takiej jak laparoskopowe usunięcie pęcherzyka.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko