Zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym

Witam mialem wykonywany zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2 SmartXide2.Mialem m.in zgrubienia spowodowane wyciskaniem porow oraz jedną blizne (wypukłą) po trądzikuPani doktor powiedziala , ze jeden zabieg w zupelnosci wystarczy.Dzisiaj mija 6 dzień od wykonania zabiegu.Efekt jest praktycznie niewidoczny.Nic sie nie zmienilo ze stanu przed zabiegiem.Czy jest jakas szansa ze w najblizszym czasie moja skora sie jeszcze zregeneruje i zniweluje te nierównosci i zgrubienia?

A w późniejszym terminie polecam wykonać zabiegi peelingów medycznych ,są one dobierane do stanu skóry przez lekarza.

Witam
Efekt po zabiegu powinien stopniowo narastać. regeneracja naskórka trwa około 1 m-c. Efekty stymulacji kolagenu i wygładzenia skóry narastają do 6 m-cy. Niestety najczęściej 1 zabieg nie wystarczy, ponieważ dla bezpieczeństwa jednorazowo działamy tylko na maksymalnie 20% powierzchni skóry. Dla uzyskania zadowalających efektów wykonujemy 3-4 zabiegi.

Dzień dobry,

Z racji, że przebudowa skóry zajmuje trochę czasu, na końcowy efekt należy poczekać kilka miesięcy. Zazwyczaj zabiegi laserem frakcyjnym wykonuje się w serii w odstępie 4-6 tygodni.

Pozdrawiam serdecznie.

6 dni to zdecydowanie zbyt krótki okres, aby ocenić efekt zabiegu. Jednak obawiam się, że 1 zabieg nie przyniesie spektakularnej poprawy, moim Pacjentom zazwyczaj polecam serię minimum 3, w odstepach 4-6 tygodni.