Zabieg laserem frakcyjnym CO2 na blizny trądzikowe i przebarwienia skóry

Zastanawiam sie nad zabiegiem laserem frakcyjnymCO2.Mam kilka dziurek.po tradziku, do tego brazowe plamy( wyszly mi w ciazy, jestem10 tyg po porodzie)czy laser pomaga tez na tego typu przebarwienia?Czytalam, ze efekt zabiegu w duzym.stopniu zalezy od stanu lasera.Czym kierowac sie przy wyborze odpowiedniego gabinetu, tak.zeby zabieg byl jak najbardziej zadawalajacy?W jakim odstepie czasu mozna wykonywac zabiegi laserem?Mieszkam w Austrii w Pl bede miesiac, czy moge wykonac 2zabiegi w tym czasie?

Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, należy wykonać serię zabiegów w odstępach 4-6 tygodni, więc w ciągu dwóch tygodnie nie powinna Pani mieć dwóch zabiegów. Laseroterapię można rozpocząć po zakończeniu karmienia piersią. Finalny efekt zależy od klasy lasera, jakim wykonywany jest zabieg, doświadczenia lekarza oraz Pani indywidualnych skłonności (tzn. czy będzie się Pani stosować do zaleceń pozabiegowych, ewentualnej tendencji do powstawiania blizn, przyjmowanych leków, chorób towarzyszących itp.)

Laser frakcyjny CO2 jest bardzo dobrym narzędziem do walki z bliznami potrądzikowymi, jednak w Pani przypadku z uwagi na dodatkowe przebarwienia hormonalne skóry rozważyłabym inną metodę leczenia. Laser frakcyjny redukując blizny może jednak sprowokować nasilenie się przebarwień, które ma Pani obecnie. Proszę wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z zabiegu Cosmelan lub Dermamelan. Oba te zabiegi zlikwidują przebarwienia spłycając jednocześnie blizny potrądzikowe. Zabieg jest jednorazowy.

pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Laser frakcyjny CO2 jest odpowiednim zabiegiem zarówno jeśli chodzi o redukcję blizn potrądzikowych jak zmiany barwnikowe typu melasma. Oceny zmian skórnych dokonuje lekarz w trakcie konsultacji oraz kwalifikacji do zabiegu. Liczbę zabiegów dostosowuje się do stopnia zaawansowania zmian skórnych. Przy wyborze gabinetu należy kierować się kwalifikacjami personelu, rodzajem i jakością sprzętu, jego homologacją, datą zakupu i kontroli. Warto zwrócić uwagę na to czy gabinet medycyny estetycznej znajduje się w centrum medycznym czy też np. w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym. Zabiegi powinny być wykonywane w odstępach 3-6 tyg przy czym należy brać pod uwagę indywidualną reakcję pacjenta.