Zabieg laserowy lightsheer po depilacji

Proszę o informację, jaki czas musi upłynąć od depilacji włosow (wyrwanie) do podjęcia zabiegów laserowych lightsheer. Resztę zaleceń i przeciwwskazań znam, bo już korzystałam z laseroterapii. Proszę zaproponować jakie widełki czasowe zastosować? Owłosienie (cienkie,dlugie) u kobiety na plecach/ od lędzwi po kark.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, dla zabiegów laserowych owłosienie im dłuższe, tym łatwiej ulega depilacji. Czas zależy od indywidualnej szybkości wzrostu włosów u Pani. Proszę wybrać okres, gdy włosy bedą dłuższe. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Włosy powinny być o długości ok. 3 mm przed depilacją laserową. Należy pamiętać, że zabiegi takie są skuteczniejsze u osób o ciemnym kolorze włosów.

Witam.
Przed depilacją laserem Light Sheer nie musi Pani zapuszczać włosów, bo laser ten działa bezpośrednio na cebulkę włosa. Dzień przed depilacją lub w tym samym dniu należy dokładnie zgolić włosy. Jeżeli Pani wyrywała, proszę odczekać około 1 m-c, żeby włosy trochę się wzmocniły i następnie je zgolić. Im silniejszy włos, tym lepszy efekt zabiegu.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Dzień dobry,

Proszę odczekać 3-4 tygodnie po mechanicznych wyrywaniu włosów. W przypadku zabiegów laserem diodowym WŁOSY MUSZĄ BYĆ ZGOLONE w dniu zabiegu lub dzień przed. Laser działa na melaninę a wiec barwnik zawarty we włosie. W przypadku kiedy włos będzie długi cała energia wiązki laserowej skupi się na włosie wystającym ponad powierzchnię skóry czego skutkiem będzie poparzenie skóry oraz brak efektu zabiegu (wiązka lasera nie dotrze wtedy już do brodawki włosa).

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Na dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić okolice poddane zabiegowi, ponadto należy pamiętać o zaprzestaniu korzystania z wosku/depilatora na 3-4 tyg przed depilacja laserową.

Pozdrawiam