Zabieg laserowy żylaków

WITAM ,CZY PODCZAS ZABIEGU LASEROWEGO WYPALANA JEST CALA ZYLA CZY TYLKO ZYLAK?

Najczęściej udowy odcinek żyły odpiszczelowej wielkiej lub fragment żyły odstrzałkowej (zależy którego segmentu dotyczy niewydolność, czasem obu). Pozostałe kręte żylaki mogą być zamknięte parą wodną lub skleroterapią.

Witam serdecznie, światłowód jest niezbyt giętki, dlatego laserowo leczymy odcinki żył o w miarę prostym przebiegu, uzupełniając metodę o jednoczasowe lub odroczone leczenie skojarzone pozostałych żylaków - miniflebektomią skleroterapią. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, specjalista angiolog