Zabieg łyżeczkowania po trzecim poronieniu a badania genetyczne

Witam! 3 tygodnie temu przeszłam zabieg łyżeczkowania po poronieniu! Mam juz 35 lat i byla to moja 3 ciaza ktora okazala sie obumarła! Czy powinnam zrobic badania genetyczne przed kolejna ciaze ? Jak i gdzie mozna je wykonac i czy mozliowe jest wykonanie ich poprzez fundusz NF Z ?

Trzy utraty wczesne ciąż stanowią wskazanie do badania kariotypu u Pani i męża (badanie chromosomów w poszukiwaniu nieprawidłowości - prawdopodobieństwo obecności takiej nieprawidłowości wynosi u Pani lub męża około 10%). Dodatkowo u Pani istnieją wskazania do oceny układu tzw. przeciwciał antykardiolipinowych (tego nie robią genetycy, tylko ginekolodzy) i ewentualnie innych badań po rozmowie z lekarzem genetykiem.