Zabieg łyżeczkowania w 11. tygodniu ciąży

28 stycznia miałam zabieg łyżeczkowania. Byłam wówczas w 11 tygodniu ciąży. Według usg wykonanego przed zabiegiem zarodek obumarł w 8 tygodniu. Od 5 dni robię testy owulacyjne i dziś wyszedł pozytywny - 15 dzień cyklu licząc od 28 stycznia. Morfologia w normie, wynik histopatologiczny - resztki doczesnej i jaja płodowego w stanie zapalnym. Mam pytanie, czy jeśli znajdę w ciążę po pierwszej miesiączce jest możliwe odnosić ciążę do końca?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jest oczywiście taka możliwość. Radziłbym jednak odczekać jeszcze trochę ze względu na stosunkowo niedawno przebyty zabieg łyżeczkowania, który jest jednak traumatyczny dla błony dróg rodnych każdej kobiety. Pozdrawiam