Zabieg łyżeczkowania z powodu poronienia i podwyższony poziom bHCG

Witam! 7 stycznia miałam zabieg łyżeczkowania z powodu poronienia (8 tydzień ciąży). Do dnia dzisiejszego nie dostałam miesiączki, czyli minęło już 9 tygodni. Zrobiłam dziś wyniki beta hcg i wyszło mi 4,2. Byłam u lekarza i powiedział że jak na razie nie widać żadnej ciąży i przepisał orgametril na wywołanie. Czy to możliwe że podwyższona beta hcg jest jeszcze po poprzedniej ciąży?? czy to może jednak wczesna ciąża?? czy te tabletki nie zaszkodzą na ewentualna ciąże?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć badanie i ponownie udać się do ginekologa.