Zabieg nacięcia ropniaka pourazowego z lewej strony piszczela

Witam Wczoraj miałam zabieg nacięcia ropniaka pourazowego z lewej strony nasady piszczela na prawej nodze Biorę antybiotyk Cipronex 500 mg. Dziś podczas kontroli i zmianie opatrunku powiedziano mi, że nieciekawie to wygląda. Z drenu oprócz krwi i ropy wyszedł mi też skrzep. Przeciażylam nogę, gdyż za długo chodziłam i siedziałam. Noga wokół tego ropniaka jest czerwona, spuchnięta i gorąca. Chce szybko wyzdrowieć. Jakie są rokowania i co mam robić, żeby szybko poprawic swoj stan. Proszę o porady.

Proszę ponownie zgłosić się do lekarza prowadzącego i powiedzieć mu o swoich obawach i wątpliwościach. Każde pytanie jest ważne, a lekarz, który widział noge i zna historię leczenia na pewno najlepiej na nie odpowie. Życzę zdrowia i serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz.

Witam , trudno jest udzielać porad na odległość , nie widząc rany!!! Proponuję udać się na SOR do pobliskiego szpitala , wskazane jest pobranie wymazu z rany , wykonanie posiewu i wykonanie antybiogramu , aby moc wdrożyć leczenie celowane , tzn.antybiotyk , który będzie skuteczny w konkretnej infekcji!!! z. żurawski