Zabieg operacyjny a wynik badania radiologicznego kręgosłupa

Witam proszę o wyjasnienie badania ;L3/L4; prawoboczna wypuklina krążka m/k zwężajaca prawy otwor miedzykręgowy, L4/L5 krążek m/k obnizony tylno-lewoboczna pjm uciskajaca worek oponowy zweżająca lewy zachyłek boczny i lewy m/k z impresją lewego korzenia nerwowego.Czy muszę sie poddać operacji? dodam że mam prawie cały czas bóle pleców. Piotr lat 37

Aleksander Ropielewski

Jeżeli zabiegi fizjoterapeutyczne nie pomagają, a bóle są silne to warto rozważyć konieczność operacyjnego leczenia dolegliwości.