Zabieg operacyjny usunięcia hemoroidów drugiego stopnia

Czeka mnie operacja hemoroidow drugiego stopnia . Jeden z lekarzy zalecił wykonanie dwóch operacji - w trakcie pierwszej usuwamy zewnętrzne zmiany , w drugiej wewnątrz odbytu ( mniej ryzykowna opcja związana z ryzykiem obkurczenia się odbytu) . Inny lekarz mógłby wykonać jeden zabieg - wg niego wystąpienie ww sytuacji jest rzadkie . Którą opcję wybrać ? Jak wiadomo powikłania mogą wystąpić w każdej sytuacji . Z góry dziękuje .

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do trzeciego bez badania ciężko jest określić odpowiednie postępowanie.