Zabieg otwartej repozycji złamania nasady bliższej kości ramiennej

Jestem 38 letnią kobietą po zabiegu otwartej repozycji złamania nasady bliższej kości ramiennej. Osteosynteza przy użyciu płyty typu Philos (prod. MEDGAL). Zabieg VII 2013. Pytanie po jakim czasie należy taką płytę zdjąć aby uniknąć ew problemów. Złamanie wg lekarza prowadzącego kwalifikuje się do usunięcia płyty. Obecnie nie znam czasu oczekiwania na zabieg z NFZ. Pytanie czy należy zrobić to jak najszybciej i ew. gdzie można taki zabieg wykonać.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę postępować według wskazań lekarskich. Płytkę można usunąć w dowolny czasie i nie powinno być problemu jeżeli będzie musiała Pani troszeczkę dłużej poczekać. Pozdrawiam.