Zabieg paracentezy a zapalenie ucha

Witam serdecznie. W związku z wysiłkowym zapalenie ucha czeka mnie zabieg paracentezy. Proszę o podpowiedź czy taki zabieg może być wykonany w warunkach ambulatoryjnych czy lepiej przy znieczuleniu ogolnym. Czy jest to bolesny zabieg? Mam 31 lat. Pozdrawiam.

W tym wieku jak wiem, wysiękowe zapalenie ucha środkowego to ewenement, to schorzenie typowe dla wieku dziecięcego. Jeżeli naprawdę masz wysięk w uchu to istnieje wiele sposobów mniej inwazyjnych aby się go pozbyć niż paracenteza. pokaż audiogram i tympanogram.