Zabieg podwiązania jajowodów u 23-latki

mam 23lata i mam 4 dzieci i bym chciala sobie podwiazac jajowody czy jest to mozliwe i ile taki zabiek kosztuje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podwiązanie jajowodów jest z prawnego punktu widzenia nielegalne w Polsce.

Zabiegi sterylizacji w Polsce są niedozwolone, Kodeks Karny artykuł 156. Wykonywane są jedynie ze wskazań lekarskich w pewnych określonych sytuacjach, gdy kolejna ciąża może zagrażać zdrowiu bądź życiu kobiety. Koszt za granicą Polski około 500 euro.