Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zabieg przepukliny i wnętrostwa a wada serca

witam mam pytanie czy na zabieg przepukliny i wnetrzrostwo musze miec znieczulenie ogolne czy nie mam wade serca czy mi nic nie grozi przy takim znieczuleniu brak jadra mam od dziecinstwa a przepukline od roku na zabieg musze czekac pol roku czy mi nic nie grozi do czasu operacji iczy przu usunieci jadra moglbym miec implant i czy jest refundowany i czy takie zabiegi sa bezpieczne dla zycia . Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Leczenie ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jak przebiega jej leczenie? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Witam. O możliwości znieczulenia ogólnego zdecyduje internista - kardiolog. Zabieg wszczepienia protezy jądra nie jest refundowany i nie jest niebezpieczny. Kosz protezy to ok 100 $ i nie będzie wykonywany w trakcie rewizji kanału pachwinowego i operacji przepukliny.

0

Nie napisał Pan jaka to przepuklina (pachwinowa, czy brzuszna). Od tego zależy znieczulenie. Zakładając pachwinową, to nie trzeba robić znieczulenia ogólnego, wystarczy regionalne. Pozostałe kwestie to domena chirurga

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy