Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zabieg przepukliny i wnętrostwa a wada serca

witam mam pytanie czy na zabieg przepukliny i wnetrzrostwo musze miec znieczulenie ogolne czy nie mam wade serca czy mi nic nie grozi przy takim znieczuleniu brak jadra mam od dziecinstwa a przepukline od roku na zabieg musze czekac pol roku czy mi nic nie grozi do czasu operacji iczy przu usunieci jadra moglbym miec implant i czy jest refundowany i czy takie zabiegi sa bezpieczne dla zycia . Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?

Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Witam. O możliwości znieczulenia ogólnego zdecyduje internista - kardiolog. Zabieg wszczepienia protezy jądra nie jest refundowany i nie jest niebezpieczny. Kosz protezy to ok 100 $ i nie będzie wykonywany w trakcie rewizji kanału pachwinowego i operacji przepukliny.

0

Nie napisał Pan jaka to przepuklina (pachwinowa, czy brzuszna). Od tego zależy znieczulenie. Zakładając pachwinową, to nie trzeba robić znieczulenia ogólnego, wystarczy regionalne. Pozostałe kwestie to domena chirurga

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy