Zabieg przy dużej nadwadze

Witam mam duza nadwage 180cm/140kg.Bylem u lekarza ten powiedzial ze jedyna metoda to operacja. 03 -08 mam wizyte kwalifikacyjna prosze podpowiedziec czy warto poddac sie operaji czy sprobowac diety..Przyznam sie ze nie umiem jesc 5 posilkow dziennie 3 mi wystarcza równiez picie wody to utrapienie bo raptem 1l no moze 1,5 dziennie. Zapisalem sie do Was na forum i chialbym z kims zaczac diete na probe..Co Pan sadzi jednak o operacji..Moja otylosc to brzuszna...reszta w drugim pytaniu....

Dzień dobry,

Zdecydowanie odradzam operację, która co najwyżej może leczyć "skutek" a nie przyczyny Pana otyłości. Ponadto, po takiej operacji może Pan ponownie przybrać na wadze do wagi wyjściowej (jak nie większej) jeżeli nie będzie się Pan stosował do zaleceń lekarza (tj.odpowiednia dieta). Przed podjęciem decyzji o ingerencji chirurgicznej, proszę zapoznać się z negatywnymi konsekwencjami op., z efektami leczenia w długim okresie czasu.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest podjęcie leczenia u dietetyka oraz włączenie aktywności fizycznej. Warto również skorzystać z konsultacji/leczenia u psychoterapeuty lub psychiatry - celem leczenia przyczyny Pana otyłości.

Zawsze warto schudnąć stosując plan dietetyczny przygotowany przez dietetyka, gdyby jednak pojawiły się objawy nadmiaru skóry jej obwiśnięcia wtedy chirurg plastyczny pomoże uzyskać właściwe proporcje ciała i odpowiedni akceptowalny wygląd.
Najważniejsze to porozmawiać ze specjalistą aby dać sobie i jemu szansę na właściwe przygotowanie.
Zapraszam na osobistą konsultację nawet teraz aby móc spokojnie omówić szczegóły.
Wizytę można umówić drogą emailową kontakt@drjaworowski.pl
Dr Janusz Jaworowski