Zabieg rozdzielenia zrośniętych palców u stóp

Czy zabieg rozdzielania zrośniętych palców u stóp wykonuje się po kolei, raz na jednej, a raz na drugiej stopie, czy też można operować obie stopy na raz ? Bardzo zależy mi ta tej odpowiedzi gdyż zmagam się z tym "problemem" ...

Szanowna Pani,
W większości przypadków nie ma przeciwwskazań medycznych do jednoczasowej operacji obu stóp.
Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego

Najważniejsze zagadnienie - to czy jest potrzeba operacji - ? ? Jeśli zrośnięcie jest niewielkie i przykładowo 2 palców to nie narażałbym dziecka na cierpienie. Jeśli jednak operacja, to wyłączenie obydwu nóżek nie zawsze będzie dobrym pomysłem.