Zabieg ściągnięcia jądra u 4-latka a ból

Moj 4 letni synek mial 3 dni temu zabieg sciagniecia lewego jaderka oraz chirurg stwierdzil iz ma stulejke ktora takze operowal po zabiegu kazal sciagac napletek 1 dziennie przez okolo 3 tyg . Problem jest w tym ze syn teraz boi sie panicznie isc do toalety z bolu a o sciagnieciu napletka nawet nie ma mowy , syn placze krzyczy i sie zanosi , wrecz blaga abym nie robila mu krzywdy i budzi sie w nocy z krzykiem prosze o porade co robic ?

Witam.
Odniosę się tylko do "operacji stulejki", ponieważ jak rozumiem z Pani opisu, to jej następstwami są niepokój i dolegliwości bólowe u syna. O ile napletek pokrywa żołądź proszę odstąpić od dalszych manipulacji przy napletku. Proszę podać dziecku leki przeciwbólowe w stosownej dawce i zgłosić się do najbliższej Poradni Urologii Dziecięcej. Prawdopodbnie u dziecko wykonano zabieg odklejenia napletka. Pozostawienie napletka bez codziennych ćwiczeń na obecnym etapie spowoduje jego ponowne przyklejenie, ale uważam, że w takiej sytuacji będzie to najlepsze rozwiązanie. W razie ewentualnych dalszych wątpliwości leczenie prącia proszę kontynuwać pod opieką urologa dziecięcego.