Zabieg skleroterapia a infekcja intymna

Witam. Jestem umówiona w sobotę na zabieg skleroterapii a dostałam jakiejś infekcji intymnej. Do ginekologa mam wizytę dopiero za 2 tygodnie. Wiem, że przez parę dni będę musiała nosić non stop pończochy uciskowe, ale czy istnieje później ryzyko np biorąc prysznic przedostania się tej infekcji do miejsc nakłuwania po skleroterapii i w związku z tym jakiś powikłań? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
nie ma możliwości, aby infekcja z dróg rodnych spowodowała zakażenie miejsc wkłuć igły po skleroterapii. Bardziej zastanawiałabym się, czy sama infekcja nie byłaby przeciwwskazaniem do zabiegu, z powodu nieco obniżonej odporności, ponieważ Pani organizm ukierunkowany jest teraz na jej wyleczenie,żec a zabieg skleroterapii może w pewien sposób dołożyć mu pracy :)
Proszę poinformować o tym lekarza wykonującego zabieg, ale myślę, że nie odmówi Pani zabiegu.
Pozdrawiam

Witam

Nie ma możliwości przeniesienia infekcji z miejsc intymnych do miejsc wkłuć po skleroterapii. Niemniej jednak sama infekcja może być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Podczas zabiegu powinna Pani być zdrowa i w dobrej kondycji. Proszę poinformować o tym lekarza przeprowadzającego zabieg.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska