Zabieg usunięcia brodawczaka u dziecka

witam,moja corka idzie w czwartek na zabieg jest to na99% brodawczak mam takie pytanie,czy szczepionka pomoze w namnazaniu sie tego brodawczaka..Boje sie,ze trudno bedzie sie go pozbyc,dziecko ma doslownie zmiany podobne do kisci winogron. Czy nie ma zadnego sposobu, martwimy sie Ze corka ma dopiero 5 lat a juz trzeci raz bedzie usypiana. Prosze o odpowiedz dziekuje Mariola S

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, o wszelkie wątpliwości proszę zawsze także dopytać lekarza prowadzącego ponieważ nie jest możliwe, żeby przebadać Pani córkę. Jednakże takie zmiany mogą nawracać, a szczepionkę przeciwko HPV stosuje się w około 12-13 roku życia. Wszystkie opcje terapeutyczne trzeba jednak omówić z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.