Zabieg usunięcia brodawki u dziecka

Brodawka u dzieci przy uchu od urodzenia: chcialam zapytac jak wyglada usuniecie taki brodawek dodam ze corka ma rok a syn 4 lata i obydwoje maja brodawke wielkosci 4 mm czy to jest bolesny zabieg i jak wyglada?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Sugeruję wstrzymać się z tym zabiegiem jeszcze kilka lat, do czasu gdy będzie można wykonać zabieg w znieczuleniu miejscowym. U tak małych dzieci zabieg ten musiałby być wykonany w znieczuleniu ogólnym, co stanowi niewspółmierne obciążenie organizmu do uzyskanych efektów zabiegu. Brodawkę odcina się i zakłada pojedynczy szew.