Zabieg usunięcia gradówki na lewej górnej powiece

Witam serdecznie dostałam skierowanie do lekarza okulisty na zabieg usunięcia gradówki na lewej górnej powiecie. Czy taki zabieg jest bolesny? Jak wygląda taki zabieg? Czy mogą wystąpić powikłania a jeżeli tak to jakie? I czy można prowadzic po tym samochód? A także czy można iść do pracy gdy sie pracuje w sklepie? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję

Witam. Boli 1 dzień. Zabieg w znieczuleniu miejscowym czyli 1 uklucie nieprzyjemne. Oko po zabiegu będzie zasłonięte czyli szofer potrzebny. Do pracy idziemy za 2 dni. Pozdrawiam serdecznie