Zabieg usunięcia guzka pod skórą

2,5 tyg. temu miałam zabieg usunięcia guzka pod skórą (ostatnio stał się bardziej widoczny), okazało się że to tkanka tłuszczowa, czyli nic groźnego. Jednak lekarz powiedział, że takie guzki podskórne mogą być związane ze zmianami typu żylaki. Miałam zdjęcie szwów a nadal mam dość twarde zgrubienie pod raną (większe niż pierwotny guzek), chyba powiększa się ono gdy noga puchnie np. przy chodzeniu, czuję ból przy chodzeniu. Czy powinnam udać się do lekarza? Choruje na chorobę tkanki łącznej.

Możliwe, że właściwa zmiana nie została radykalnie usunięta lub w miejscu usunięcia pojawił się niewielki krwiak co sprawia wrażenie większej zmiany niż przed zabiegiem. Brak danych co do lokalizacji i chorób towarzyszących uniemożliwia obiektywną zdalną ocenę.