Zabieg usunięcia mięśniaka macicy a niewydolność żylna w pachwinie

Witam mam 48 lat jestem przed zabiegiem usunięcia mięśniaka macicy ,prawdobodobnie bedzie usunięta całą macica ,moja obawa jest taka że mam niewydolność żylną w pachwinie i boję sie czy nie ma jakiegoś zagrożenia z tego powodu

Rozumiem, że w badaniu USG żył kończyn dolnych była stwierdzona niewydolność zastawek (popularne żylaki podudzi). Nie jest to przeciwwskazanie do zabiegu j.w. Po nim otrzyma Pani leki przeciwkrzepliwe aby nie doszło do powikłań pod postacią zakrzepicy żył głębokich.